2-min.jpg

نان برنجی کرمانشاهی یکی از خوشمزه ترین شیرینی های سنتی است که نه تنها در ایران بلکه در بسیاری کشورهای دیگر شهرت و محبوبیت بسیاری دارد. پخت نان برنجی علاوه بر کرمانشاه در برخی شهرهای دیگر از جمله شیراز، قزوین، یزد و... نیز صورت می گیرد اما همه ما خوب می دانیم که عطر و طعم نان برنجی کرمانشاه چیز دیگری است. اما اصلی ترین تفاوت نان برنجی کرمانشاه با دیگر نان برنجی ها چیست؟ چرا همه ما نان برنجی را با اسم کرمانشاه و مردم این شهر و دیار می شناسیم و هر زمانی نام این شیرینی خوشمزه را می شنویم ناخودآگاه شهر کرمانشاه در ذهنمان تداعی می شود؟

 

نان برنجی کرمانشاهی از چی درست می شود؟

شاید اصلی ترین سوالات برای پیدا کردن تفاوت نان برنجی کرمانشاه با دیگر شهرها این باید که چه موادی برای پخت نان برنجی کرمانشاهی به کار می رود که آن را از دیگر نمونه های پخت شده در کشور متمایز کرده ؟ برای پاسخ به این سوال خوب است بدانید تفاوت زیادی در طرز تهیه نان برنجی این شهر با دیگر شهرها ندارد اما مهمترین چیزی که باعث این تفاوت شده کیفیت مواد اولیه و استفاده از مرغوب ترین نوع موادی است که برای پخت این شیرینی به کار می رود.

 

مهمترین تفاوت نان برنجی کرمانشاهی با سایر نان برنجی ها

استفاده از روغن کرمانشاهی عطر و طعم دیگری به این شیرینی می بخشد و به یقین می توان گفت مهمترین وجه تمایز این شیرینی سنتی با دیگر نمونه های مشابه خود پخت نان برنجی کرمانشاهی با روغن اعلاء حیوانی است. هر چند که:

- نان برنجی قزوین
- نان برنجی یزد
- نان برنجی شیراز

و بسیاری شهرهای دیگر هم خوشمزه اند اما نان برنجی کرمانشاهی از بهترین و سالم ترین روغن تهیه شده که علاوه بر طعم خاص و ویژه آن ارزش غذایی بسیار بالایی دارد. اینجاست که باید گفت اصالت یکی از مهمترین فاکتورها و دلیل اصلی برای شهرت نان برنجی کرمانشاهی خواهد بود.

 

تهیه نان برنجی کرمانشاه

 

ترکیبات خمیر نان برنجی در کرمانشاه

یکی دیگر از مواردی که می توان در زمینه تفاوت نان برنجی کرمانشاهی با دیگر انواع آن در کشور دانست، ترکیبات خمیر این شیرینی سنتی است. در واقع باید گفت ترکیبات این خمیر با عوض شدن فصل ها و نسبت به خشک شدن هوا، سرد شدن آن، گرم شدنش و حتی مرطوب شدنش دستخوش تغییراتی می شود که همین امر سبب تردی و دلنشینی اش خواهد شد. از طرف دیگر نوع آرد برنج مصرفی و میزان ریز و درشتی آن نیز می تواند در تردی این شیرینی تفاوت ایجاد کند. به طوری که آرد برنج استفاده شده در این شیرینی سنتی محبوب به خوبی آسیاب شده و دانه های بسیار ریزی دارد.

 

پخت نان برنجی در فر مخصوص و سینی مسی

سال هاست که نان برنجی به عنوان یک سوغات و توشه راه در کرمانشاه پخته می شود و سالانه حجم بالایی از این محصول رواه بازارهای داخلی و خارجی می شود. بنابراین کارگاه های کوچک و بزرگی در این شهر هستند که به پخت و فروش نان برنجی کرمانشاهی دست می زنند. در این میان اغلب این کارگاه ها از فر و تنور مخصوص نان برنجی استفاده می کنند، چرا که هر فری را برای پخت این شیرینی مناسب نمی دانند. از طرفی برای پخت نان برنجی کرمانشاهی از سینی های مسی بزرگی استفاده می شود که می تواند دلیل دیگری برای محبوبیت این شیرینی در میان دیگر نان برنجی ها باشد. در حقیقت استفاده از این سینی های مسی علاوه بر دفع سموم مواد غذایی، آهن قابل توجهی را نیز جذب آن می کند و باز هم ارزش غذایی خوبی را به آن می بخشد.

 

بهترین فروشگاه تهیه نان برنجی کرمانشاهی

 

بهترین آدرس خرید نان برنجی در کرمانشاه

بسیاری از افراد با سفر به شهر کرمانشاه حتما دلشان می خواهد نگاهی هم به بازار سنتی و قدیمی این شهر بیندازند و چند ساعتی را در این بازار به گشت و گذار و خوشگذارنی بگذرانند. زمانی که وارد این بازار می شوید اولین چیزی که نظرتان را جلب می کند کارگاه های متعددی است که سخت مشغول پخت نان برنجی هستند. عطر و بوی پیچیده شده این شیرینی در فضای بازار حس خاصی را ایجاد می کند که هیچ جای دیگر نمی توانید آن حس را داشته باشید. پس در همین حال است که قصد خرید بهترین شیرینی نان برنجی کرمانشاهی را می کنید و به دنبال آدرس بهترین فروشگاه نان برنجی در شهر کرمانشاه می گردید. اما میان این همه فروشگاه کدام یک بهترین و مرغوب ترین شیرینی را تولید می کنند؟

 

سفارش آنلاین نان برنجی مرغوب کرمانشاهی

اگر نتوانستید شیرینی دلخواه خود را از بهترین فروشگاه های شهر خریداری کنید و یا نتوانستید نان برنجی مدنظرتان را تهیه کنید، می توانید مرغوب ترین نان برنجی کرمانشاهی را از ما بخواهید. در کارگاه ما، علاوه بر کیفیت بسیار بالای مواد اولیه، فرآیند تولید خمیر و پخت نیز در بهترین شرایط و به صورت کاملا بهداشتی انجام می شود. بعلاوه اینکه امکان خرید آسان را برای شما هم در استان کرمانشاه و هم در دیگر شهرها فراهم نموده ایم تا بتوانید در هر مکان و زمانی این سوغات خوش طعم شهر کرمانشاه را سفارش داده و درب منزل تحویل بگیرید. ضمن اینکه با خرید اینترنتی نان برنجی کرمانشاه می توانید محصولی درجه 1 را در بهترین بسته بندی، برای فروش و عرضه در دیگر شهرهای کشور و یا صادرات به کشورهای خارجی تهیه کرده و به سود قابل توجهی در این زمینه دست یابید. خرید آنلاین این شیرینی سنتی برای افرادی که قصد خرید سوغات را نیز دارند اما نمی خواهند زمان خود را صرف خرید این محصول در بازارهای محلی بکنند نیز گزینه مناسبی است و تنها با وارد شدن به وبسایت ما و ثبت سفارش می توانند محصولات خریداری شده را در کمترین زمان ممکن تحویل بگیرند.

 

تماس با شماره تلفن های:

فروشگاه مرکزی : 37222869-083
تلفن همراه : 09188318405
مراجعه حضوری به نشانی:
نشانی : کرمانشاه، بازار (خیابان مدرس، روبروی سبزه میدان)